Kevadine õunaäädika puhastus juustele ja peanahale

Õunaäädikas on tõhus naturaalne ja antibakteriaalne aine, mis sisaldab palju tähtsaid mineraale ning mikroelemente, näiteks kaaliumit, kaltsiumit, magneesiumit, fosforit, kloori, naatriumit, väävlit, vaske, rauda, mis kõik on terve keha jaoks vajalikud.

Naturaalset õunaäädikat valmistatakse värskete ja orgaaniliselt kasvatatud õunte purustamisega, lubades seejärel neil puidust vaatides käärida. See tõstab purustatud õunte naturaalseid käärimisomadusi, mis erinevad poelettidelt leitavate rafineeritud ja destilleeritud äädikate omadest.

Kui äädikas on käärinud, siis sisaldab see tumedat, hägust ja võrgutaolist bakterivahtu ehk sadet, mis on nähtav siis, kui seda rikkalikku pruunikat vedelikku vastu valgust hoida. Seda sadet võib kasutada omakorda uuele õunaäädikale lisamiseks, et kiirendada käärimisprotsessi.

Sadet sisaldav naturaalne äädikas sisaldab ka ensüüme ja mineraale, mida teistes toidupoodides leiduvates äädikates ületöötlemise, ülekuumutamise ja filtreerimise tõttu olla ei pruugi. Seetõttu on soovitatav osta ainult pastöriseerimata õunaäädikat, millel on ideaalne happelisuse (pH) tase 5-7, sest see tervislik jook on ühtlasi ka naturaalne probiootikum.

 

Mõned õunaäädika kasulikud omadused juustele:

*Stimuleerib peanahka, aidates juustel paremini kasvada

*Puhastab peanahka ja juukseid, mitte liigselt kuivatades

*Eemaldab viimistlusvahendite jäägid peanahalt ja juustelt

*Aitab juustel hoida niiskust

*Antibakteriaalsed ja seene vastased omadused aitavad võidelda sügeleva ja kõõmase peanahaga

*Sulgeb juukse soomused, muutes need läikivaks ja pehmemaks

 

Õunaäädika loputust võiks teha 1-2 korda nädalas. Pärast šampooniga pesemist, ja palsami hoidmist, kalla lahjendatud õunaäädikas üle terve pea, keskendudes eelkõige peanahale. Võid selle jättagi viimaseks loputuseks või kui soovid, siis kergelt pärast mõningat hoidmist maha loputada. Kui su juuksed on kuivad, kasuta vähem õunaäädikat, kui su juuksed on rasusemad, kasuta rohkem õunaäädikat. Hea loputussuhe on 1 spl õunaäädikat ja 1 tass vett, kuivade juuste puhul võib proovida 1 tl õunaäädikat ja 1 tass vett. NB! Loputusvesi võiks olla pigem jahedam, nii tagad sileda ja läikiva tulemuse.

 

Kuna kevadeti on paljudel probleeme väljalangemise ja kõõmaga, siis soovitame kahte retsepti.

Kõõm ja sügelev peanahk:

1 tass vett

1 spl õunaäädikat

paar tilka teepuu ja piparmündi eeterlikku õli (eeterlikud õlid võiks panna esmalt õunaäädika sisse ja siis vesi peale)

 

Väljalangemine:

1 tass vett

1 spl õunaäädikat

paar tilka lavendli ja rosmariini eeterlikku õli

 

NB! Eeterlikud õlid peaksid kindlasti olema kvaliteetsed ja puhtad, ökomärgisega. Kui oled beebiootel, siis uuri järgi, millised eeterlikud õlid sobivad rasedatele. Või teine variant jätta eeterlikud õlid üldse ära. Pea meeles, et eeterlikud õlid on väga kontsentreeritud ja võimsad, ilma lahjendamata ja suures koguses ära neid kasuta.

Kvaliteetset ja ehedat pastöriseerimata eestimaist õunaäädikat saab osta meilt salongist, samuti leiad meilt valiku eeterlikke õlisid.

 

Ilusat kevadet soovides,

Ökosalong Vikerkaar

Comments are closed.

Post Navigation